Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne Strona Główna Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne
www.OPUSZCZONE.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wyprawa 2011 - proszę o podpowiedzi
Autor Wiadomość
Ivelyn 
...zielono mi

Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Pią 27 Maj, 2011   Wyprawa 2011 - proszę o podpowiedzi

Witam.
Ponieważ to mój pierwszy post na forum, od razu się przedstawię. Na imię mam Magdalena, lat 26. Moje pasje to fotografia i podróże oraz włażenie wszędzie tam, gdzie niekoniecznie powinno się włazić.

Razem z moim chłopakiem jedziemy 10 lipca na trzymiesięczną wyprawę motocyklową po Europie wschodniej i południowej. Trasa obejmuje Ukrainę (Lwów-Kijów-Charków-Krym), Mołdawie, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Grecję, kraje bałkańskie, łącznie z Kosowem, Słowenię, Włochy, Węgry, Słowację i Czechy.

Ponieważ wcześniej eksplorowaliśmy opuszczone obiekty wszelkiego rodzaju w Irlandii (a jest ich tam zatrzęsienie), chcemy i tym razem uczynić wątkiem głównym naszej wyprawy zniszczone przez wojny oraz opuszczone miasta. Co do tych pierwszych, to rejon Bałkanów dostarczy nam ich z pewnością bez liku, co do drugich, chciałabym zwrócić się z prośbą o pomoc do bardziej doświadczonych eksploratorów.

W planach naszej podróży znajduje się na razie Kayaköy w Turcji, Nagygéc i na Węgrzech, Craco we Włoszech, oraz przeróżne obiekty typu: opuszczona elektrownia atomowa w Szczołkinie (Krym), o powojennych ruinach wszelkiej maści na Bałkanach nie wspominając.

Może ktoś z Was mógłby polecić coś, co warte jest odwiedzenia, nadłożenia drogi, uchwycenia okiem i aparatem, w mniej oczywistych rejonach, jak Słowenia, Mołdawia, Węgry czy Mołdawia? Zdaję się na Wasze doświadczenie i dobrą wolę :)

Pozdrawiam
 
 
HumanTree 
Site Admin


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1849
Skąd: .wastelands
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011   

hmm.. generalnie gratuluje i zazdroszcze inicjatywy :) osobiscie niewiele pomoge poza moze chorwacja, ale to juz zaloze sie macie opanowane.

jesli cos to zajrzyj tu: http://www.benkar.se/glomdarum/indexeng.html to znajomy ze szwecji, byli w tamtych regionach chyba i wybieraja sie neibawem ponownie, mysle ze ma tez troche informacji o ciekawych miejscach. powolaj sie na mnie.
 
 
Ivelyn 
...zielono mi

Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 2
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: Sob 28 Maj, 2011   

Dzięki :)
Fajna strona i bardzo dobre zdjęcia. Znalazłam trochę z Chorwacji, ale większość na wyspach. I to jest jedna z bolączek naszej wyprawy, bo nie stać nas na płacenie za promy, ha! Mimo że planujemy wyjazd od pół roku, nasz skromny budżet powala na kolana, a dokładniej: nie mamy nawet na benzynę na połowę tej trasy :)
Ale wracając do strony, napisałam wiadomość do Benkara, mam nadzieję, że mi coś podrzuci. Jeszcze raz dzięki ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group