Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne Strona Główna Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne
www.OPUSZCZONE.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
EKSPLORACJE TERENÓW KOLEJOWYCH
Autor Wiadomość
zelnik 
...zielono mi

Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: wielkopolska
  Wysłany: Śro 17 Lut, 2010   EKSPLORACJE TERENÓW KOLEJOWYCH

Witam,
macie jakieś doświadczenia z SOK (Służba Ochrony Kolei) ma na oku 2 miejscówki jednak nie do końca opuszczone choć bardzo na uboczu. Jaki są reakcje SOK - idzie się wytłumaczyć czy lepiej spierdalać....?
_________________
ZelniK
"akcja eksploracja"
 
 
ghrond 
opuszczony


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 178
Skąd: waw
Wysłany: Śro 17 Lut, 2010   

to drugie
_________________
live ; ue
 
 
Iwan 
opuszczony


Wiek: 35
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 255
Skąd: Wrocław
Wysłany: Śro 17 Lut, 2010   

im nic nie wytłumaczysz... predzej policji nawet ale sokowi nic ... nie wiem jak teraz ale pare lat temu normalnie strzelali :)
 
 
 
zelnik 
...zielono mi

Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Śro 17 Lut, 2010   

No właśnie dlatego pytam, też słyszałem że strzelają i niby ostra amunicję skur... mają...
_________________
ZelniK
"akcja eksploracja"
 
 
Iwan 
opuszczony


Wiek: 35
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 255
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

czy ostrą to nie wiem , w każdym razie akcje na ich terenie to są te najbardziej ryzykowne...
 
 
 
meickel 
opuszczony


Wiek: 48
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 624
Skąd: Poznań / Olsztyn
Wysłany: Czw 18 Lut, 2010   

Jeżeli SOK potrafi posłać do pociągu na rutynową kontrolę patrol z pm, stać go na wszystko. I to instytucjonalnie. A indywidualnie, widziałem, jak się SOKista potknął o własną pałkę.
Od takich z daleka.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
Wilku 
opuszczony

Dołączył: 22 Paź 2005
Posty: 235
Skąd: Z cienia
Wysłany: Pią 19 Lut, 2010   

jest taki dosc duzy schron, na terenach ktory okupuje sok - to chyba najwiekszy hardkor do zrobienia w calym wroclawiu.
 
 
 
rebel_uex67200 
opuszczony


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 56
Skąd: DGL
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

Ja ze względu na pracę (sprzedawca w sklepie rtv/agd) mam chyba siłę przebicia,bo nie raz miałem przyjemność porozmawiać ze stróżami SOK-u i nigdy nie skończyło się to źle:D Najgorzej jest się głupio tłumaczyć...jeśli teren jest oznakowany zakazem wejścia to improwizuj,że robisz projekt do szkoły o historii miasta i czy mogliby Ci opowiedzieć o tym miejscu (zobaczysz jak urosną :) )Natomiast jeśli nie ma bram żadnych,czy znaków to idziesz na luzie. Nie mają podstaw prawnych do tego by wlepić Ci mandat:)
_________________
rebeliaglogow.digart.pl

"Przekroczyć Nieprzekraczalne"
 
 
 
guglepeel 
...w temacie


Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 35
Skąd: trójmiasto
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

rebel_uex67200 napisał/a:
Natomiast jeśli nie ma bram żadnych,czy znaków to idziesz na luzie. Nie mają podstaw prawnych do tego by wlepić Ci mandat:)


Byle nie iść po torach bo tam mogą wlepić nieważne czy są znaki czy nie :wink:
 
 
 
zelnik 
...zielono mi

Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 7
Skąd: wielkopolska
Wysłany: Nie 21 Lut, 2010   

I nie rzuca niedopałków....bo za to ok 30-50 zł.
Nie ważne że syf dookoła i dziurawe śmietniki.... Ale to tak na marginesie
_________________
ZelniK
"akcja eksploracja"
 
 
ghrond 
opuszczony


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 178
Skąd: waw
Wysłany: Pon 22 Lut, 2010   

zelnik napisał/a:
I nie rzuca niedopałków....bo za to ok 30-50 zł.
Nie ważne że syf dookoła i dziurawe śmietniki.... Ale to tak na marginesie


:shock:
jak syf wokół i dziurawe śmietniki to co? dopierdolić swoją porcje syfu można?
_________________
live ; ue
 
 
jimclark 
...zielono mi

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Cytat:
jak syf wokół i dziurawe śmietniki to co? dopierdolić swoją porcje syfu można

Teoretycznie można, ale lepiej się pokazać z dobrej strony

Moje doświadczenia z SOK-istami, zwłaszcza tymi w okolicy Huty(niegdyś Tadeusza Sendzimira) są raczej złe- nie da się z nimi dyskutować,prędzej dogadasz się z policją niż z nimi czy prywatną firmą ochroniarską. Mają jednak tę zaletę , że działają-na ogół-równie subtelnie jak radziecka dywizja pancerna, więc można ich wcześniej usłyszeć czy wypatrzyć.
 
 
 
Iwan 
opuszczony


Wiek: 35
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 255
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 16 Mar, 2010   

Swoją drogą jak masz powiedzmy lustrzankę za 2-3 k zł to chyba widać że nie przyszedłeś kraść ...tak mi to wpadło na myśl...
 
 
 
jimclark 
...zielono mi

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 17 Mar, 2010   

Tobie wpadło, innym forumowiczom pewnie wpadło, ale SOK-iście czy ochroniarzowi już nie musi :razz:
 
 
 
lisc 
opuszczony

Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 91
Skąd: z Kraju Rad
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

zgadam się, że z sokiem się nie dogadasz. swoją drogą, poczytaj ustawy o fotografowaniu osób publicznych, zawód policji, straży miejskiej, soczka, polityków etc, do takich należy, jeśli sok już Ci dał mandat a nie jest przesadnie agresywny to się chociaż powyżywaj i porób mu zdjęcia - masz prawo robić ile chcesz, dopóki jest w mundurze i na służbie. Nawet jeśli będzie Tobie tego zakazywać, hehe ;)
 
 
 
ghrond 
opuszczony


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 178
Skąd: waw
Wysłany: Nie 28 Mar, 2010   

lisc napisał/a:
zgadam się, że z sokiem się nie dogadasz. swoją drogą, poczytaj ustawy o fotografowaniu osób publicznych, zawód policji, straży miejskiej, soczka, polityków etc, do takich należy, jeśli sok już Ci dał mandat a nie jest przesadnie agresywny to się chociaż powyżywaj i porób mu zdjęcia - masz prawo robić ile chcesz, dopóki jest w mundurze i na służbie. Nawet jeśli będzie Tobie tego zakazywać, hehe ;)


hmmm... jak by to powiedzieć - słaba to rada. dałeś się złapać, spuść głowę, staraj się wytłumaczyć a nie stawaj okoniem. jak w grupie to bezpieczniej, jak samemu można po prostu pałą wyrwać po łbie i tyle będzie z bycia chojrakiem. owszem, teraz nawet do policji młodzież z kółek różańcowych leci z nożami, ale chyba nie tędy droga?
_________________
live ; ue
 
 
lisc 
opuszczony

Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 91
Skąd: z Kraju Rad
Wysłany: Pon 29 Mar, 2010   

ghrond napisał/a:
lisc napisał/a:
zgadam się, że z sokiem się nie dogadasz. swoją drogą, poczytaj ustawy o fotografowaniu osób publicznych, zawód policji, straży miejskiej, soczka, polityków etc, do takich należy, jeśli sok już Ci dał mandat a nie jest przesadnie agresywny to się chociaż powyżywaj i porób mu zdjęcia - masz prawo robić ile chcesz, dopóki jest w mundurze i na służbie. Nawet jeśli będzie Tobie tego zakazywać, hehe ;)


hmmm... jak by to powiedzieć - słaba to rada. dałeś się złapać, spuść głowę, staraj się wytłumaczyć a nie stawaj okoniem. jak w grupie to bezpieczniej, jak samemu można po prostu pałą wyrwać po łbie i tyle będzie z bycia chojrakiem. owszem, teraz nawet do policji młodzież z kółek różańcowych leci z nożami, ale chyba nie tędy droga?


Cytat:
jeśli sok już Ci dał mandat a nie jest przesadnie agresywny to....
:)
 
 
 
RestInPain 
...zielono mi


Wiek: 33
Dołączył: 28 Wrz 2008
Posty: 15
Skąd: Zabrze
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

Dawno się tu nie wypowiadałem.
Raz mieliśmy przyjemność spotkać panów z SOK jakiś czas temu. Wybraliśmy się na pieszą wycieczkę za miasto. Lubimy czasem przejść paręnaście kilometrów, odkryć nowe szlaki w regionie itp. Szliśmy jakimiś nieużytkami, a że teren był cholernie niesprzyjający, wybraliśmy najszybszą trasę - nasyp kolejowy. Przeszliśmy kilkaset metrów, teren złagodniał, zeszliśmy z niego i staliśmy na takiej polance, kilkanaście metrów od torów. Zrobiliśmy sobie przerwę. Nagle zobaczyliśmy zbliżających się dwóch sokistów. Ucieczka byłaby głupim rozwiązaniem, więc postanowiliśmy zagrać w otwarte karty. Powiedziałem kumplowi, żeby wyjął aparat i zaczął robić zdjęcia. Ja mu coś tam pokazywałem, tłumaczyłem. Kiedy podeszli, kulturalnie i z uśmiechem się z nimi powitaliśmy. No i się zaczęła niby służbowa gadka, że nas kamera złapała, że nie wolno, że mandaty, dokumenty. Wtedy rzuciłem hasłem "No proszę pana... Biednych, bezrobotnych studentów tak traktować...?". Kumple zaczeli gadać, że zwiedzamy, że mamy takie dziwne hobby, że wiemy że to niebezpieczne itp. Po chwili wymiany zdań zauważyliśmy, że ich to zaciekawiło, sami się zaczęli dopytywać o jakieś miejsca, podali nam nawet jakieś namiary :D Powiedzieli, tylko że spiszą nasze dane na wszelki wypadek, jakby się coś stało, żeby oni nie mieli kłopotów. Pogadaliśmy chwilę jeszcze, powiedzieli, żebyśmy uważali na kamery następnym razem i pożegnaliśmy się z uśmiechami. :D
Mieliśmy może szczęście, że byli spoko akurat, ale przede wszystkim kultura, uśmiech mimo wszystko (chyba, że od razu rzuci się z pałą :D ) , dużo gadać i nie ściemniać (chyba, że faktycznie przyszliście kraść:D)
 
 
 
lisc 
opuszczony

Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 91
Skąd: z Kraju Rad
Wysłany: Śro 31 Mar, 2010   

ciekawe, ciekawe.

no właśnie kamer coraz więcej, moze to i dobrze, ale na kolei akurat cenię sobie możliwość chodzenia torowiskiem. cóż takie czasy... :)
 
 
 
DarisHordox 
...zielono mi

Wiek: 38
Dołączył: 21 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Białystok\Kraków
Wysłany: Nie 25 Kwi, 2010   

po co tyle krzyku poczytajcie :) http://www.tvp.pl/kielce/...widacji/1493713
_________________
Memento mori, przyjacielu.
Ostatnio zmieniony przez DarisHordox Nie 25 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krawiec 
opuszczony


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 373
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie 02 Maj, 2010   

DarisHordox napisał/a:
po co tyle krzyku poczytajcie :) http://www.tvp.pl/kielce/...widacji/1493713

"...Poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Gosiewski obiecał związkowcom pomoc..."obietnicy nie dotrzymał.Teraz politycy mają inne priorytety-wybory!
 
 
cartafirus 
...zielono mi

Wiek: 50
Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob 28 Sie, 2010   

Z młodymi sokistami można się dogadać, ale starsi to w 90% byli zomowcy. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie czego się spodziewać po zomowcu.
 
 
 
mmaciek3905 
opuszczony

Wiek: 35
Dołączył: 28 Lut 2009
Posty: 113
Skąd: Wejherowo
Wysłany: Sob 28 Sie, 2010   

mnie gonili w trójmieście kiedyś, udało się zwiać.. ale byli bardzo źle nastawieni :D
_________________
Pamiętaj, wchodząc gdzieś zachowaj trzeźwość umysłu i rozwagę!
 
 
 
asariss 
...zielono mi

Wiek: 37
Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

Witam jestem tutaj nowy ale moge sie wypowiedziec w imieniu SOK-istow... My tez jestesmy ludzmi normalnymi jesli ktos na spokojnie wyjasni i wytlumaczy w jakim celu przebywa oraz bedzie sie stosowac do zalecen to nie ma problemu zeby mogl zwiedzic dane miejsce ale stosujac sie do zalecen...
 
 
 
lisc 
opuszczony

Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 91
Skąd: z Kraju Rad
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

asariss, no to jesteś wyjątkiem. doświadczenie nauczyło mnie, że SOK daje mandaty zawsze gdy tylko jest taka możliwość, i nigdy nie słucha tłumaczeń zwiedzającego delikwenta. może to kiedyś się zmieni :(
 
 
 
HumanTree 
Site Admin


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2004
Posty: 1849
Skąd: .wastelands
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

chyba chodzi o stare pokolenie sluzbistow ubekowcow - o ile mlodzi nie maja chcicy na sluzbiste i gonienie z pala po swoim terenie to moze sie to zmieni ;) no offence
 
 
Krawiec 
opuszczony


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 373
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Wto 12 Paź, 2010   

SOKista kiedyś mi rzekł,że na wszelkie ruchy w obrębie terenów pkp,torowiska itp.wydaje naczelnik/kierownik danej stacji.Nie ma co z dziadami dyskutować.
 
 
Kwolas 
...w temacie


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 26
Skąd: N R/Wro/Prz
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011   

Ja we Wrocławiu na razie nie miałem przypału z nimi
_________________
Life is Illusion
http://www.facebook.com/illusionislife
 
 
KIMI 
...zielono mi


Wiek: 31
Dołączyła: 29 Maj 2011
Posty: 7
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Nie 05 Cze, 2011   

apropos słyszałam , że jeżeli ktos chce fotografować tereny kolejowe, które u nas w PL oczywiście są nadal chronione przed licho wie czym, to należy napisać to PKP, w odpowiedzi otrzymuje się jakieś SMS upoważnienie ważne jedne dzień i hulaj dusza ;) to oczywiście nie wchodzi w gre przy naszym sporcie, bo tak nie ma dreszczyku emocji, ale to tak na zaś ;)
_________________
"Masz problem? Ja mam pistolet. Zastrzelę cię. Żaden problem..." B.J. Armstrong
 
 
Krawiec 
opuszczony


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 373
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

Źle słyszałaś,nie ma takiej opcji w sms.Jest w planach zapłata za bilet poprzez sms lub coś w ten deseń.
 
 
Axel 
opuszczony


Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 108
Skąd: Ostr
Wysłany: Pon 06 Cze, 2011   

O prosze, to moze wspolnym wysilkiem kupimy pkp nowy tabor!

Ja raz mialem z sokiem przyjemnosc sie spotkac. Jedlismy pizze na nieczynnej czesci dworca rozladunkowego. Wyskoczyli autem zza winkla, zahamowali z piskiem opon i zaczeli nas wyzywac, tak prewencyjnie. Ale potem zbaczyli ze jjemy pizze, nie mamy alkoholu wiec zmienili ton i nas zostawili. Ale bylo kiedys, sokisci dzisiaj to nie to samo :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group