Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne Strona Główna Urban Exploration w Polsce - Polskie Forum Eksploracyjne
www.OPUSZCZONE.com

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ruiny pałacu Schaffgotschów w Kopicach
Autor Wiadomość
Makabra 
...zielono mi

Wiek: 39
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   Ruiny pałacu Schaffgotschów w Kopicach

Witam
Wraz ze znajomymi planowaliśmy wybrac się do Ruin Pałacu w Kopicach - lecz w internecie znalazłem informację iż został on wykupiony przez prywatną firmę z Chorzowa, która chce go odrestaurować. W związku z tym mam pytanie czy ktoś może posiada info na ten temat. Bo trochę głupio jechać 60km tylko po to, żeby "pocałować klamkę" Interesuje mnie kwestia wejścia/dojścia na teren ruin, czy jest to obiekt strzeżony, czy z ochroną da się "dogadać" lub legalnie zapowiedzieć się na wizytę, oczywiście jakakolwiek dewastacja czy wynoszenie fantów z ruin nie wchodzi w grę jedziemy tam tylko spędzić wolny czas - planowaliśmy w ten czwartek w 3-króli i ustrzelić kilka fotek. W zamian służe pomocą w eksploracji ruin na terenie Wodzisławia - opuszcozna cegielnia, opuszcozna kopalni wilchwy - jakby ktoś chciał się wybrac - mogę udzielić informacji czy też bezpiecznie oprowadzić po obiektach.
Pozdrawiam serdecznie
P.S Jeżeli okaże się , że do Kopic nie można wejść to czy znacie może jakieś ciekawe podobne klimatem - opuszcozne zamczyska czy też pałace bo jako odmianę od zwiedzania budowli typu cementownie czy tez kopalnie, szpitale lub cegielnie zwiedzić coś naprawdę starego - jakis pałacyk czy też zamczysko :)
 
 
 
Iwan 
opuszczony


Wiek: 35
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 255
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Kopice - raczej nigdy nie były tak na dobre opuszczone - dosłownie 60m od ścian pałacu zaczyna się wioska - wiecznie pod tym pałacem pełno drecholi i innego tałatajstwa siedzi i tanie wina pije kiepska miejscówka - Przynajmniej stan na rok 2007
 
 
 
Makabra 
...zielono mi

Wiek: 39
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Dzięki za info - co do drecholi to jedziemy większą ekipą "większych" ludzi i mamy ze sobą gadżety obronne - bron gazowa i gaz :F Na szczęście jeszcze nigdy nie mielismy problemów z tubylcami a jak już tubylców spotykalismy to tylko przeprowadzaliśmy z nimi swego rodzaju wywiad - zdobywaliśmy info o danym miejscu - zawsze próbujemy się jakoś dogadać z miejscowymi - nie przeszkadzać im i też nie drażnić - takim drechom zawsz emozna postawic 2-3 flaszeczki taniego winka i pogadac z nimi :D
 
 
 
Krawiec 
opuszczony


Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 373
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Do tubylców trzeba swojsko podejść,po co się zbroić?Dobrze zagadać,prosto wyjaśnić kwestie przybycia i fotografowania.Bywają jednostki zaczepne,ale to wyjątki.Dobrze piszesz.
Ostatnio zmieniony przez Krawiec Pon 03 Sty, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
meickel 
opuszczony


Wiek: 48
Dołączył: 25 Cze 2005
Posty: 624
Skąd: Poznań / Olsztyn
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Makabra napisał/a:
mamy ze sobą gadżety obronne - bron gazowa i gaz :F

Szukacie kłopotów.
Znajomy z Niemiec był w Kopicach w ubiegłym roku - płot i nieprzyjazna ochrona.
_________________
Ślady zaginionej cywilizacji: http://www.closeddoor.eu
 
 
Makabra 
...zielono mi

Wiek: 39
Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 4
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 04 Sty, 2011   

Czyli podsumowując odradzacie jechać do Kopic ? Bo skoro płot i ochrona to znaczy, że raczej nikt nas tam nie wpuści. A czy znacie może inne podobne obiekty - stare zamczyska/pałace w promieniu 100km od Rybnika ?
Co do tej broni gazowej i gazu - to nie szukamy kłopotów z tubylcami zawsze staramy się dogadać, postawimy jakąś flaszeczkę ale jak ktoś nas zaatakuje to nie zawsze jest jak uciekać a czymś się bronić w razie czego trzeba :)
 
 
 
Brat 
...zielono mi

Wiek: 41
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1
Skąd: Naugard
Wysłany: Pon 17 Sty, 2011   

Mimo ogrodzenia, udało mi się ustrzelić kilka fotek pałacu (stan na 2009), więc polecam miejsce. Przejdź się po parku, warto. Niedaleko leży Nysa, a w niej forty, poligon..
 
 
 
miszkos 
opuszczony
Prostak


Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 315
Skąd: Bełchatów/Poznań
Wysłany: Śro 19 Sty, 2011   

Ja tam byłem chyba 3 lata temu i można było normalnie wchodzić i nikt o nic nie pytał.
Tubylców trochę spotkaliśmy ale nocleg minął bez przygód.
_________________
www.miszkos.wordpress.com | Zdjęcia, moje.
 
 
 
Kwolas 
...w temacie


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 26
Skąd: N R/Wro/Prz
Wysłany: Wto 31 Maj, 2011   

Ja byłem tam ostatnio na teren pałacu nie da się wejść ... ochrona nie daje się przebłagać :/

Można obejść obiekt do okoła - trzeba zagadać z właścicielem posesji mieszczącej się nieopodal to udostępnie przejśćie przez kładkę

Cały teren ogrodzony i pilnowany
_________________
Life is Illusion
http://www.facebook.com/illusionislife
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group